Patero doporučení k přípravě na přijímací zkoušky

1. Procvičujte / trénujte

Platí okřídlené těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Snažte se udělat co nejvíce cvičných testů. Nejen z našich stránek, ale i z jiných zdrojů a učebnic. Jednak si zvyknete na styl otázek a formu prověřování vědomostí, ale zároveň i na časový stres.

2. Rychle a co nejpřesněji než přesně a pomalu

Toto souvisí s časovým stresem, který na vás při přijímačkách dolehne. Pamatujte si, nesmíte se na žádné otázce zaseknou. Když si nejste jisti, nebo nevíte odpověď, jednoduše po minutě přemýšlení tipněte odpověď. Většinou můžete jednu z nabízených odpovědí vyřadit a zbývají tři, takže máte 33% pravděpodobnost, že se trefíte. Je to pořád lepší,  než abyste museli tipovat posledních 10 otázek (nebo jste je vůbec nevyplnili),  ze kterých byste 7 věděli s jistotou, ale nemáte už čas.

3. Odpočívejte

Nezapomínejte při přípravě i na odpočinek a fyzickou aktivitu. Unavený mozek stejně k větší aktivitě nevyburcujete – běžte raději ven za kamarády. Pokud přípravě na přijímací zkoušky věnujete 45 min denně (40 otázek testu), bohatě to stačí.

4. Poslední večer

Pokud jsme v předešlém odstavci psali o odpočinku, tak pro poslední den před přijímacími zkouškami to platí dvojnásob. Co jste se do teď nenaučili už do hlavy stejně nedostanete a věřte mi, že když půjdete na zkoušky odpočatí bude váš výkon o 20% lepší. Takže lehce si odpoledne zasportovat nebo alespoň procházka se psem (mozek se krásně okysličí), lehká večeře a dostatek spánku.

5. Nejde o život

Uklidňujte se tím, že nejde o život. I když nedopadnou přijímací zkoušky dobře, rodiče vás budou mít pořád rádi (i když budou třeba trochu brblat 🙂 ) a škola, kterou máte v přihlášce na druhém místě je taky dobrá a třeba Vás dovede ke štěstí. Což neznamená, že byste měli přijímačky odfláknout. Makejte, makejte na maximum a budete vědět, že jste udělali všechno, co jste mohli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..