16 komentářů u „Napište nám

 1. Michal

  Dobrý den,

  vedu debatu o tom jaké i/y se píše při tvoření přezdívek zkratkou ze jmen. Myslím si, že se má psát Y, ale zároveň si nejsem jistý jestli toto upravujou pravidla českého pravopisu. Můžete mi prosím poradit? Děkuji.

  Pro jasnost příklad:

  Novák – Novy(i)
  Nenadál – Nedy(i) atp.

 2. lolinka93

  nějak si nevím rady 🙁 potrebuji pomoc 🙁 a to – 1.000 000 metru kolik je to kilometru ??

 3. Erika

  Nevím jak to mám počítat :/ zadání je takové: K číslům 12 a 22 přiřad další číslo tak, aby jejich průměr byl: a)12. Přiřadím číslo __. b)13.Přiřadím číslo__. c). 14. Přiřadím číslo__. d)16. Přiřadím číslo__. e)22. Přiřadím číslo__. f) 27. Přiřadím číslo__. ?? i POSTUP prosím Děkuju moc:-))

  1. admin Autor příspěvku

   Průměr třech čísel je (x+y+z)/3, takže v zadaní a) vznikne rovnice (12+22+x)/3=12 => 12+22+x=36 => x=2. Stejně i pro další zadání.

 4. Kikina01

  Prosím moc potřebovala bych poradit nevím si rady. Zadaní je takové : Z číslic 1,2,4 a 5 vytvoř dvě dvouciferná čísla tak, aby jejich ROZDÍL byl : a) co nejvetší b) co nejmenší. Kažou číslici použij v úloze jen jednou. Děkuju moc :-))

 5. andrea

  Nevím si rady,procenta mi nikdy nešly . Šaty byly slevněny z 840 kč na 651kč.Kolik % z původní ceny tvořila sleva??

 6. Jana

  Dobrý den,
  dcera má potíže s jednotkami a jejich převody. Na Vašich stránkách jsem našla krásně přehledné tabulky. Už je má vytisknuté a visí na nástěnce. Děkujeme. Velké díky též za testy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..